niedziela, 23 lutego 2014

Płytka Gelli Plate - monotypia żelowa

Czy znacie płytkę Gelli Printing Plate? Prawie od roku jestem jej szczęśliwym posiadaczem :). Płytka umożliwia wykonywanie odbitek (monotypii) farbami akrylowymi na papierze, tkaninie itp. Farba  rozprowadzana jest na płytce za pomocą gumowego wałka. Do tworzenia kompozycji można wykorzystywać szablony, odbitki przedmiotów, stemple, rośliny, tkaniny o różnych fakturach itp. Ciekawe efekty daje wielowarstwowe odbijanie z zastosowaniem różnych barw.
Na razie prezentuję kilka moich prac stworzonych przy pomocy Gelli Plate. W kolejnych postach zamieszczę jak pracuję z płytką i do czego można wykorzystać odbitki. 

O technikach pracy z płytką można się dowiedzieć więcej  na stronie www.gelliarts.com . Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
MAX


8 komentarzy:

 1. Some great Gelli Plate monoprints here !! Thanks for visiting and commenting on my blog too !

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite są, dają tyle mozliwości, chociaż to dla mnie zupełna nowość, bardzo mi się podoba :) pozdrawiam Cię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta płytka jest rewelacyjna :) Widziałam filmiki z instrukcją wykonywanych prac. Mega niekończące się możliwości :) Efekty oszałamiające :) Czy znasz kogoś, kto mógłby zakupić te płytki, bo przy zakupach w opcji Państw nie ma Polski, a koszty przesyłki są zapewne duże ? Dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedź, filmik i przepis. Na pewno skorzystam :) Pytając o płytkę miałam na myśli sklep zagraniczny ( zapomniałam o tym wspomnieć ). W polskich sklepach nie sprzedają, jedynie http://www.gelliarts.com/, ew. na http://www.ebay.pl/ . Sprawdzałam i jest. W sklepie http://www.gelliarts.com/ w opcji państw nie ma Polski. Nie szkodzi, chyba kupię na ebay-u. Dziękuję. Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Ślicznie dziękuję :) Przeglądałam kartki na pintereście i trafiłam na stronkę http://www.splitcoaststampers.com/, którą dobrze znam :) a w tutorialach gdzie często zerkam http://www.splitcoaststampers.com/resources/tutorials/gelprintingbasics/
   http://images.splitcoaststampers.com/data/ee/images/tutorials/Homemade_gel_printing_plate2.pdf tutorial z użyciem płytki i nawet przepis domowej roboty podany :)

   Usuń
  3. OK! Życzę "owocnych poszukiwań twórczych", bo zabawa z płytką (również tą z żelatyny) daje niesamowite efekty. Chętnie obejrzę prace. Pozdrawiam,
   MAX

   Usuń
  4. Jeśli tylko będą warte prezentacji, na pewno zamieszczę na blogu :) Pozdrawiam. Mary.

   Usuń